Ceny mieszkań w Polsce

Można zauważyć, że ogólne statystyki mówiące o sytuacji na rynku nieruchomości są obiecujące, ponieważ można zauważyć pewną stabilizację cenową. Niemniej jednak, dla niektórych miast można obserwować dość znaczące zmiany, bowiem tylko w ciągu ostatniego roku ceny najbardziej wzrosły w Bydgoszczy, natomiast zanotowały spadki w Lublinie i Katowicach.

Warszawa nadal jest najdroższym miastem pod względem ceny za metr kwadratowy, tutaj niewiele się zmieniło. W tym mieście za 1 m2 cena może wynieść nawet 7300 złotych. Najtańsze mieszkania spośród wszystkich dużych miast możemy kupić w Łodzi, która rzeczywiście się wyróżnia.

Większego zainteresowania zakupem mieszkań można spodziewać się już teraz, właśnie poprzez zmiany w systemie udzielania kredytów hipotecznych. Otóż teraz wymagany będzie minimalny 10% wkład własny, podczas, gdy do tej pory wynosił on o połowę mniej. Również limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych, które zostały podniesione mogą znacząco wpływać na sytuację, aczkolwiek to już w nieco szerszej perspektywie.

Rośnie cały czas podaż, gdyż nietrudno jest zauważyć, iż deweloperzy mieszkaniowi budują zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Sytuacja rynkowa też nie jest najlepsza, wobec czego spora grupa osób rezygnuje z zakupów. Można więc przewidywać, że ceny co prawda mogą wzrosnąć, ale potem znowu zaczną spadać.

2 Komentarzy

  1. Dawid

    Niestety ceny nie należą do najniższych, ale wbrew pozorom jeszcze nie są tragiczne w porównaniu z innymi krajami.

  2. Siwy

    Warszawa nadal w czołówce najdroższych polskich miast pod względem mieszkań…i w sumie wszystkiego innego też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *