Czy warto stawiać na nowe mieszkania w Gliwicach?

Czy warto stawiać na nowe mieszkania w Gliwicach?

Całkiem oczywiste jest to, że na Śląsku nie brak większych miast, gdzie pracy jest pod dostatkiem. I tak wymienić moglibyśmy tutaj Zabrze czy też Gliwice. Jako że w tych śląskich miastach nie brakuje miejsc pracy, nic dziwnego, że wielu, zwłaszcza młodych ludzi ze Śląska bardzo chętnie to właśnie tutaj szuka szansy na bardziej dostatnie życie. W zasadzie miasta te położone są w pobliżu i dzieli je zaledwie kilkanaście kilometrów, a w związku z tym to, w którym zamieszkamy, nie jest takie istotne. Jednak, jeżeli spojrzymy już na ceny mieszkań, to wydaje się, że tańsze są mieszkania w Zabrzu, gdzie ceny sięgają średnio 4 tysięcy za metr kwadratowy. Ile w związku z tym kosztują nowe mieszkania w Gliwicach?

Dużo droższe

Jak się okazuje, cena za metr kwadratowy mieszkania od dewelopera jest to co najmniej o kilkaset złotych droższa w porównaniu z sąsiednim miastem. Różnica jest w związku z tym spora, zwłaszcza że oba miasta mają bardzo zbliżona liczbę ludności. Średnio za metr nowego mieszkania w Gliwicach przyjdzie nam zapłacić około 4 800 złotych. W związku z tym warto jest się dokładnie zastanowić nad tym, czy nie lepiej poszukać czegoś w Zabrzu.

Chyba że w ogóle nie interesują was nowe mieszkania w Gliwicach, a będziecie sobie szukać czegoś na rynku wtórnym. Za mieszkania z drugiej ręki zapłacimy o wiele mniej, aczkolwiek i ich jakość co zresztą normalne pozostawia wiele do życzenia. Ostateczna decyzja należy więc do Państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *