Czym jest program Mieszkanie dla Młodych

Jeśli w niedługim czasie chciałbyś się usamodzielnić, to warto zainteresować się bliżej rządowym programem Mieszkanie dla Młodych, które gwarantuje Ci otrzymanie pewnego rodzaju dofinansowania do kredytu. To bardzo dobra propozycja, szczególnie dla rodzin wielodzietnych, które na tym programie mogą skorzystać najbardziej.

Nie da się ukryć, że kupno własnych czterech kątów, to bardzo duże obciążenie dla budżetu, więc jeśli tylko pojawiają się tego typu możliwości, to absolutnie nie można ich lekceważyć.

Program Mieszkanie dla Młodych polega na tym, iż państwo dofinansowuje Twój wkład własny. Warto podkreślić, że rodziny, w których pojawi się dziecko w ciągu pierwszych pięciu lat mogą liczyć na pomoc we wcześniejszej spłacie części kapitału kredytu.

Należy jednak spełniać kilka ważnych warunków, aby otrzymanie takowej pomocy było w ogóle możliwe. Przede wszystkim każdy ubiegający się o kredyt nie może mieć więcej niż 35 lat oraz nie może on posiadać żadnego innego mieszkania na własność(dotyczy to również sytuacji z przeszłości). Dofinansowanie obejmuje tylko lokale kupowane na rynku pierwotnym i obejmuje mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 metrów kwadratowych, natomiast w przypadku domów ta powierzchnia wynosi 100 metrów kwadratowych. Kredyt musi być zaciągnięty przynajmniej na 15 lat i musi on obejmować minimum połowę ceny za mieszkanie. Warto pamiętać, iż cena za mieszkanie nie może przekroczyć specjalnego wskaźnika, który jest określony dla danej lokalizacji.

Wniosek o dofinansowanie jest składany wraz z wnioskiem o kredyt do wybranego banku. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, czy dany bank dołączył do programu Mieszkanie dla Młodych. Będziesz musiał dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty, które poświadczą nie tylko Twoją zdolność kredytową, ale także pokażą bankowi, iż spełniasz założenia programu.

2 Komentarzy

  1. Lewy

    Dobra rzecz, w szczególności dla rodzin wielodzietnych, bo w zasadzie to właśnie one na nim najbardziej skorzystają.

  2. Arleta

    To trochę niesprawiedliwe, że osoby samotne czy też małżeństwa bez dzieci są tutaj odrzucone nieco na bok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *