Jak wygląda obecnie sprzedaż mieszkań w naszym kraju?

Jak wygląda obecnie sprzedaż mieszkań w naszym kraju?

Co by nie powiedzieć, to w ostatnich latach deweloperzy nie mogą narzekać na sprzedaż mieszkań w Zabrzu, ani w innym mieście w Polsce, ponieważ idzie świetnie. Może to nieco dziwić, bo z jednej strony słyszymy o tym, że o kredyty jest coraz ciężej, a Polacy zarabiają mniej, jednakże statystyki mówią wyraźnie, że sprzedaż utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie.

Kryzys gospodarczy

Rzeczywiście przez pewien okres nie było tak kolorowo i wszystko wyraźnie zwolniło przez załamanie gospodarki w 2009 roku. Od tego czasu banki stały się bardzo ostrożne jeśli chodzi o udzielanie kredytów i skrupulatnie zaczęły analizować zdolność kredytową swoich klientów. Obecnie aby dostać kredyt należy wykazywać stosunkowo duże, jak na polskie realia dochody. Niekiedy były odrzucane wnioski, gdzie ktoś zarabiał nawet 4000 złotych netto, a więc nie jest to mała kwota. Wszystko będzie również zależało od tego, jakie mieszkanie Cię interesuje, bo wiadome jest, że im większe i w lepszej lokalizacji, tym będzie droższe i na to musisz się niestety nastawiać.

Rynek wtórny

Pewnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć nieco taniej mogą okazać się mieszkania z rynku wtórnego, niemniej jednak nie każdy jest w stanie na to się zgodzić, gdyż większość wolałaby nowe cztery kąty. Niemniej jednak wszystko zależy od wymagań i osobistych preferencji, bowiem jeśli używane mieszkanie jest w dobrym stanie i po remoncie, to być może warto byłoby się zastanowić i nad takim wyborem, bo to się może rzeczywiście opłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *