Katowice – moje miejsce na ziemi

Katowice – moje miejsce na ziemi

W ciągu ostatnich dwóch dekad województwo śląskie, kojarzone niegdyś wyłącznie z przemysłem wydobywczym i komunistycznymi familokami stało się nowoczesnym, prawdziwie europejskim regionem, stwarzającym przyjazne warunki do życia. Sercem i stolicą tej górniczo-hutniczego aglomeracji są Katowice. Miasto to jest miejscem, w którym nowoczesność przenika się z tradycją, dlatego też jest jednym z najczęściej wybieranych szczególnie przez przyjezdnych miejsc zamieszkania na Śląsku.

Rynek mieszkaniowy w Katowicach

Rynek mieszkaniowy w Katowicach tak, jak na całym Śląsku rządzi się swoimi prawami. Deweloperzy w Katowicach dostrzegli ogromny potencjał tego regionu i z dużym zapałem inwestują w  nowe nieruchomości. Powstaje coraz to więcej nowoczesnych osiedli domków jednorodzinnych, dużą popularnością cieszą się zwłaszcza osiedla ekologiczne. Deweloperzy w Katowicach nieustannie inwestują w budową wieżowców zarówno mieszkaniowych, jak i posiadających powierzchnie biurowe.

Ceny mieszkań w Katowicach

 Jak dowodzą badania przeprowadzone przez jedną z wiodących firm deweloperskich mieszkania na Śląsku są jednymi z najtańszych w Polsce. Jest to związane choćby ze szkodami górniczymi w tym regionie, dzięki czemu deweloperzy w Katowicach oferują bardzo atrakcyjne ceny nieruchomości. Za jeden metr kwadratowy powierzchni mieszkaniowej w Katowicach trzeba zapłacić ok 4 tysiące złotych, co w porównaniu choćby z Krakowem i Warszawą jest niewiele. Zatem Śląsk jest regionem, w którym najszybciej można spełnić swoje marzenie o własnym „M”.

2 Komentarzy

  1. Marcin

    Katowice teraz, a kilkanaście lat wstecz to zupełnie dwa różne miejsca. Po zmianach, jakie dokonały się w tym mieście, spokojnie mógłbym tam zamieszkać.

  2. Berry

    My to wiemy, my ślązacy, ale ludzie z poza regionu nadal uważają, że u nas nadal króluje komuna, węgiel i familoki. No cóż ich strata. My się mamy bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *