Mieszkania deweloperskie w mniejszych miastach

Mieszkania deweloperskie w mniejszych miastach

Własny dom czy też mieszkanie to rzecz jasna marzenie niemal każdego z nas i rzecz jasna nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Całkiem oczywiste jest też i to, że każdy decydując się na budowę domu, czy też zakup mieszkania musi zdecydować się na kredyt bankowy, gdyż jest to inwestycja, która pochłania 200-300 tysięcy złotych. Jako że większość z nas nie ma takich oszczędności, kredyt jest jak najbardziej wskazany. Niemniej jednak nie chcemy zajmować się w tym wpisie tylko i wyłącznie aspektem ceny, ale także lokalizacją mieszkań deweloperskich. Jako że pod uwagę bierzemy Śląsk, zastanówmy się, czy lepiej jest nabyć mieszkania w Zabrzu lub Gliwicach, czy może mieszkania deweloperskie w Mikołowie?

Czynnik wieku

Zacznijmy od tego, że wielką rolę jak się okazuje, odgrywa tutaj wiek klientów. Oczywiście nie jest to żadna norma, ale o wiele chętniej na mieszkania deweloperskie w Mikołowie, jak i zresztą innych mniejszych tak śląskich, jak i polskich miastach stawiają ludzie starsi. Młodzież wybiera raczej miasta większe, gdzie także i pracy nie brakuje.

Cena

Na pewno od lokalizacji mieszkania zależna jest również i jego cena. I tak za mieszkania deweloperskie w Mikołowie przyjdzie nam zapłacić około 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a więc w porównaniu z ceną metra kwadratowego w Gliwicach różnica jest dość znaczna. Nabywając takie mieszkanie, na całej inwestycji możemy oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *