Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych

W tym roku nastąpiło znowelizowanie programu mieszkaniowego zatytułowanego Mieszkanie dla Młodych, który docelowo ma pomagać w szczególności rodzinom w zakupie ich pierwszego mieszkania. Już teraz deweloperzy z Mikołowa informują swoich potencjalnych klientów o tym, że zmiany nie są tylko kosmetyczne i warto się im bliżej przyjrzeć.

Różnice dla rodzin wielodzietnych

Sprawa wygląda tak, że każda rodzina posiadająca 1 dziecko może liczyć na około 15% dofinansowania od całościowej wartości mieszkania. Rodziny mające dwójkę pociech mogą cieszyć się z 20%, a jeśli ktoś ma gromadkę na poziomie przynajmniej trójki dzieciaków, to wtedy dofinansowanie może dochodzić nawet do 30% całej wartości kupionej nieruchomości.

To jednak nie wszystko, bowiem deweloperzy z Mikołowa informują, że nawet jeśli ktoś posiadał w przeszłości mieszkanie, ale ma więcej niż 2 dzieci, to wtedy także może ubiegać się o dofinasowanie. Do tej pory było to niemożliwe, więc mamy tutaj kolejne ułatwienie.

Głównie dla rodzin?

Czytając o takich zmianach można odnieść wrażenie głównie o rodzinnym nastawieniu programu Mieszkanie dla Młodych, jednakże rzeczywiście tak jest. Nie oznacza to jednak, że osoby bez dzieci, czy też stanu wolnego nie mogą się o niego ubiegać. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że będzie to znacznie trudniejsze, bowiem deweloperzy w Mikołowie mieli już kilka takich przypadków i niestety większość wniosków singli była odrzucanych. Nie oznacza to jednak tego, że nie warto próbować, bo być może dopisze Ci szczęście i będziesz miał kilka ułatwień w spłacie takowego kredytu.

2 Komentarzy

  1. Miłoszek23

    Fajnie, że rząd stara się pomagać w taki sposób, to chyba jeden z nielicznych dobrych ich projektów

  2. Ania

    Dla rodzin zmiany jak najbardziej na plus, bo przecież to właśnie one mają na tym korzystać najwięcej 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *